Karácsonyi készülődés a Gyülekezetekben

Nagy reményeket fűztünk adventi-karácsonyi programsorozatunkhoz, hogy méltóképp fel tudjunk készülni általuk a karácsony szent ünnepére. Gyülekezetünkben mindeziáig a vallásórás gyermekeink szolgálata volt a megszokott a karácsonyt megelőző istentiszteleteken, ám idén úgy döntöttünk, több programmal is készülünk gyülekezeteinkben. Az egyik ilyen program a gyermekeinkkel közösen történő mézeskalács diszítése. A kis mézeskalácsokkal hirdethették otthonaikban azt, hogy közeledik a Megváltó születésének ünnepe.

De természetesen nem csak gyermekeink számára készültünk. Szüleik számára az istentiszteletek után adventi koszorúk készítését biztosítottunk mindhárom gyülekezetünkben. Ezek tanúskodtak számukra arról, hogy közeledik az ünnep, és az Istenünktől eredő fény egyre inkább teret nyer életünkben. E készülődésnek része volt a freiburgi gyülekezetünkben a kántorunk, Bognár Kata karácsonyi koncertje is.

Kívánjuk, hogy e készülődés tovább folytatódjon, s érkezzen el életünkbe a Megváltó!

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük